Популярное на сайте
» » Група Гайдамаки готує цікавий проект з польським письменником Анджеєм Стасюком
Група Гайдамаки готує цікавий проект з польським письменником Анджеєм Стасюком
Меню пользователя
  • Распечатать
Cингл Могили Гарему проекту Міцкевич-Стасюк-Гайдамаки

«Могили гарему»- це другий сингл зі спільного проекту польського письменника Анджея Стасюка та українського гурту Гайдамаки.Твір, написаний, Адамом Міцкевичем, входить у знамениті «Кримські сонети» й виконується трьома мовами: українською, польською та татарською.

Прем’єру проекту «Міцкевич-Стасюк-Гайдамаки» заплановано на січень 2018.
З самої назви вже зрозуміло, що Стасюк та Гайдамаки взяли на себе переспів самого Пророка.
Альбом, над яким працює видавництво «Agora» вміщатиме пісні: „Степи Акерманські”, „Альпухара”, „Буря”, „Редут Ордона”, „Дзяди”, власне, „Могили гарему”, та ін.
Робота над альбомом триває кілька місяців. З одного боку складним завданням стало вмістити всю творчість Міцкевича у 10 віршів, з іншого – надати його текстам музичної експресії. Гурт довго шукав польського партнера, поки не усвідомив, що зрозуміти слово може той, хто слово пише. Анджей Стасюк – той, хто розумів і хотів.
Чому Міцкевич? „Накращі ідея часто народжуються у дивний, неочікуваний спосіб” – каже Олександр Ярмола, вокаліст гурту Гайдамаки. „До творчості Адама Міцкевича нас схилив друг гурту, Вальдемар Суліш, директор Європейського Фестивалю Смаку у Любліні. Заінтриговані, ми взялись за українські переклади, яким уже по пів віку.Не знайшовши у них натхнення ми взялись за оригінали. Мова Міцкевича сама малює музичні образи в голові. Це було те, чого ми шукали!” – додає Олександр.
„Це також для того, аби Міцкевич «незаіржавів», бо найшвидше відмирає література, обов’язкова до прочитання. Aле тексти Міцкевича все ще володіють потужною силою. Думаю, що якби Міцкевич читав свої імпровізації сьогодні, це б звучало, як конкретний слов’янський реп. Гайдамаки прекрасно це все оживили. Адже, у Пророка не лише Литва й Польща, але й Акерман, стамбульська авантюра та, врешті, в заключення долі, понура смерть над Босфором” – розповідає Анджей Стасюк.
„Ми вбачаємо у Міцкевичу шанс закопати один з тих ровів, які ми самі собі викопали по обидві сторони Бугу” – каже Ярмола. „Знаю, що звучить доволі банально й заїжджено. Тому ми не нагаємось встановити мир та братерську любов на весь світ, а просто хочемо показати, що за східним кордоном теж є вразливі до поезії люди”.


Могили гарему:
Музика: Гайдамаки
Текст: Адам Міцкевич
Начитка: АнджейСтасюк
Публикаций: 0, Комментариев: 0, Гости
(7 мая 2018 18:41)
GanmazWerie
???? ??? ?????? ?????? ? ??????????? ???? ?? ????? ??????? ?????????? ? ??????????? ???????
???? ?? ????? ?????? ?? ??? ??????. ??? ????? ? ?????? (?? ????? ????? ????? ?????????? ????????).
??????? ?????? ?? ????????? ????? ?????.
????? ?? ????????? ? ????????? ???????? ???.
????? ??? ??? ???? ?? ????? 2005 ?. ???? ??? ???? ????? ???????? ??????? ??????? ?????????!!!
  • Регистрация --
  • ICQ:
Информация
Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 15 дней со дня публикации.


Радио Активность 107.3 FM